Rekolekcje Adwentowe z Maryją

sobota, 19 Grudzień 2020

Rekolekcje Adwentowe w tym roku wygłosi o. Zdzisław Świniarski ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, proboszcz przyklasztornej parafii Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju. Ojciec rekolekcjonista przesłał nam maila;

Nie ma takiego problemu, ani osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać przy pomocy Różańca” - o tym przekonuje sama Matka Boża w Fatimie, a przypomina s. Łucja, ta która rozmawiała z Maryją.

Na rekolekcje przyjadę do was z figurą Matki Boskiej Fatimskiej, która została poświęcona 12 października 2014 roku w Fatimie podczas międzynarodowej Mszy św. przez kustosza Sanktuarium Fatimskiego. Uczestniczyli w tej Mszy św. pielgrzymi z diecezji świdnickiej wraz ze swymi pasterzami na czele z Ordynariuszem Jego Ekscelencją Ks. Bp Ignacym Decem. Następnie figura przywieziona przez pielgrzymów do Ojczyzny, w dniu 18 października 2014 rozpoczęła w katedrze świdnickiej peregrynację po diecezji. Peregrynacja połączona z rekolekcjami miała na celu przygotować całą diecezję na 100 rocznicę Objawień Fatimskich. Peregrynacja zakończyła się uroczystą Mszą św. w katedrze w dniu 8 października 2017 roku, a następnie przekazana do diecezjalnego Sanktuarium M. B. Fatimskiej w Polanicy Zdroju pod opiekę Ojcom Sercanom. Zatem ta figura „słuchała” próśb i trosk swoich dzieci w całej naszej diecezji, a teraz wychodzi poza jej granice aby również Was słuchać i wspierać swoją miłością.