Montaż tabernakulum z glorią

czwartek, 20 Październik 2022

Montaż tabernakulum

Wizualizacja rzeźb i tabernakulum Wizualizacja rzeźb i tabernakulum

Zamontowaliśmy pozłocone tabernakulum z glorią obrazującą kłosy pszenicy. Obok Krzyża z figurą Ukrzyżowanego Chrystusa stanowi ono centrum ołtarza głównego w naszym kościele. Na swoich ofiarodawców czekają jeszcze rzeźby; Matki Bożej Bolesnej, świętego Jana Apostoła i patrona parafii, bł. Jerzego Popiełuszki. Ta technika rzeźbiarska wpisuje się w tajemnicę Chrystusowej Golgoty, której tło stanowi witraż przedstawiający wybrany katalog polskich męczenników za wiarę.

Ołtarz wypełniający centralną przestrzeń świątyni akcentuje w ten sposób wizualnie wiodącą treść credo - chrystocentryczną moc męczeństwa - prawdę iż krew męczenników jest posiewem wzrostu Kościoła, w którym każdy chrześcijanin może mieć swój udział. Jeśli nie poprzez męczeństwo krwi - to z pewnością także przez białe męczeństwo pokonywania własnych słabości, pokus i grzechu oraz wierność obowiązkom płynącym z osobistego powołania.

Zapraszamy parafian i wszystkich życzliwych osobie i posłannictwu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, by wspierali dzieło budowy naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Bogu w codziennej modlitwie a każdego 19 dnia miesiąca sprawujemy w ich int. Mszę świętą. Za każdą nawet najmniejszą cegiełkę ofiarności i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. Ufamy, że znajdą się osoby o hojnym sercu, które chciałyby ufundować brakujące rzeźby, których makietę prezentujemy poniżej.

Koszt każdej rzeźby to 20 tyś zł.

Kiedy przykładam rękę do Bożych spraw, wtedy ON przykłada swoją do moich i widzę jak Jego dobroć jest większa niż moje oczekiwania.

Numer konta bankowego budowy kościoła

Wizualizacja
Wizualizacja rzeźb i tabernakulum
Wizualizacja rzeźb i tabernakulum Wizualizacja rzeźb i tabernakulum
Wizualizacja rzeźb i tabernakulum