„Ja jestem Niepokalane Poczęcie”

czwartek, 8 Grudzień 2016

Podczas naszego adwentowego oczekiwania, 8 grudnia to wyjątkowy dzień, w którym wpatrujemy się w postać Matki Bożej. Obchodzona wtedy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP kieruje nasze serca ku Tej, która „została zachowana wolną od wszelkiej zmazy pierworodnej winy” jak głosi dogmat Papieża Piusa IX z 1854r. Niezwykle ważnym i jednoznacznym potwierdzeniem papieskich słów było objawienie się Maryi w Lourdes 11 lutego 1858r., podczas którego do Bernadetty Soubirous wypowiedziała słowa „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”.

W naszej wspólnocie parafialnej jest to szczególny dzień, ponieważ właśnie 8 grudnia, podejmujemy modlitwę w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym roku podczas Mszy Św., kilkanaście osób trzymając w ręku zapaloną świecę, rozpoczęło modlitwę w intencji dziecka poczętego, którego życie zagrożone jest śmiercią.

Także dzieci przygotowujące się do przyjęcia I spowiedzi i Komunii Św. otrzymały w tym dniu medaliki z wizerunkiem Maryi Niepokalanie Poczętej. Jest to kolejny etap, duchowego przygotowania się do tego niezwykle ważnego wydarzenia w ich życiu, jak również przypomnienie sobie słów Maryi, która objawiając się s. Katarzynie Laboure obiecała, że kto będzie nosił ten medalik, będzie cieszył się Jej nadzwyczajną opieką.