Słuchowisko DROGA NA TAMĘ

niedziela, 20 Październik 2019

Polskie Radio Rzeszów zaprasza na premierę radiową słuchowiska DROGA NA TAMĘ połączoną ze spotkaniem autorskim ze Zbigniewem Branachem – twórcą scenariusza inspirowanego życiem ks. Jerzego Popiełuszki.

20 października 2019 r, godz. 19:00 | STUDIO KONCERTOWE im. Tadeusza Nalepy | ul. Zamkowa 3

Premiera nieprzypadkowo zbiega się z przypadającą w tym roku 35. rocznicą śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki - kapelana Solidarności, budziciela ludzkiej godności w czasie nocy stanu wojennego, okrutnie zamordowanego przez specjalna grupę komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.

Zbigniew Branach autor znanych książek o zabójstwie ks. Jerzego, przygotował scenariusz słuchowiska "Droga na tamę" o okolicznościach śmierci duchownego. Powstało ono w Rozgłośni Polskiego Radia w Rzeszowie.

Przesłanie Jerzego Popiełuszki ma uniwersalny charakter i dziś też pozostaje dla wszystkich Polaków wyzwaniem, zaś utwór Zbigniewa Branacha przez swoją gorzką wymowę wydaje się niepokojąco aktualny i współczesny.

W powstanie słuchowiska zaangażowani byli znani artyści - występują aktorzy teatrów im. Wandy Siemaszkowej i "Maska" w Rzeszowie oraz chór Magnificat parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

Adaptacja i reżyseria słuchowiska - Andrzej Zajdel.

Bezpłatne zaproszenia na Premierę w studiu koncertowym i spotkanie z autorem do zdobycia na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Zapraszamy także do słuchania w Radio Rzeszów.