Dzień Patrona Parafii - Odpust ku czci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

czwartek, 22 Październik 2020

19 października w liturgii Kościoła wspominaliśmy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, męczennika czasu komunizmu i pierwszego kapelana Solidarności. W naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy ten dzień, jako Uroczystość Odpustową ku czci Patrona parafii i nowopowstającej świątyni.

Do dnia odpustu przygotowywaliśmy się przez trwająca dziewięć dni nowennę ku czci bł. Ks. Jerzego. Z powodu trwającej pandemii udział kapłanów i wiernych w uroczystościach odpustowych był ograniczony. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, który w bieżącym roku prowadził w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Mszę św. koncelebrował także ks. Dariusz Drozd, dyrektor Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego Tabor, znajdującego się na terenie naszej parafii, ks. prałat Stanisław Tarnawski oraz kapłani naszej parafii.

Podczas homilii, ksiądz rektor, ukazał Bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, jako szczególnego patrona naszych czasów, w których tak bardzo potrzeba świadków wiary, broniących prawdy Ewangelii i ukazujących nienaruszalną godność i wartość każdego człowieka.

Po Mszy św. odmówiona została Litania do Bł. Ks. Jerzego i wszyscy zgromadzeni odśpiewali uroczysty hymn Ciebie Boga wysławiamy. Na koniec udzielone zostało błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.