RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA

sobota, 31 Październik 2020

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA: PRZYJMUJEMY DZIECI NIENARODZONE DO NASZYCH RODZIN

Mamy bliskich, o których mało kto pamięta. Nie mają imion, nikt ich nie włączył do rodziny. To ci, wszyscy którym nie pozwolono się narodzić, których wyparto z pamięci.
W tym roku, przez ręce Maryi, chcemy ich przyjąć, przytulić, przygarnąć, może nawet nadać imię. Będziemy prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie pozwolono się narodzić.
Ponadto zwrócimy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych zmarłych w sposób naturalny lub zmarłych tuż po porodzie, z prośbą o wstawiennictwo, za nami u Boga.
W tym szczególnie trudnym dla nas czasie potrzeba nam wszystkim jedności i wiary, oraz wspólnej modlitwy do Boga Ojca. Teraz wyjątkowo odczuwamy własną słabość, potrzebujemy wspólnego wołania o Miłosierdzie, o Miłość, która jest silniejsza niż śmierć.
Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego.

Wymiar indywidualny Różańca do Granic Nieba będzie polegał na tym, by 1 listopada br., w Uroczystość Wszystkich Świętych, podczas nawiedzania grobów rodzinnych, (w obecnej sytuacji epidemicznej możemy to również uczynić w domu) zwrócić się do wszystkich dzieci nienarodzonych, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Te dzieci, które zostały zabite, prosimy o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły z innych powodów, dziękujemy za ich obecność. Wszystkie je prosimy o wstawiennictwo.
– Modlitwa ta będzie aktem świadomego włączenia dzieci nienarodzonych do wspólnoty rodzinnej. Tych, którym nie było dane przyjść na świat w całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia.
– Na zakończenie modlitwy możemy postawić znicz dla tych wszystkich, dzieci utraconych, jako symbol ich przyjęcia do naszej rodziny.
W naszej parafii na modlitwę różańcową zapraszamy od 1 do 8 listopada bezpośrednio po Koronce do Bożego Miłosierdzia, którą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w kaplicy rozpoczynamy o godz.16.00. To będzie modlitwa błagalna o uleczenie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych (tych nieprzyjętych i tych, które nie mogły się narodzić z powodów naturalnych) oraz przebłaganie za wszystkie nasze grzechy, zaniedbania i zranienia z tym związane.
Ta modlitwa zrodzi błogosławione owoce dla przyszłości naszego kraju i rodzin.
 
Rejestracja i pomoce do modlitwy: https://www.rozaniecdogranic.pl/