Zapraszamy na 30 - dniową nowennę do Świętego Józefa

wtorek, 1 luty 2022

Od 1 lutego br. przed Mszą świętą wieczorną o godz. 16.30 zapraszamy na 30 dniową nowennę do Świętego Józefa w intencji budowy naszego kościoła i w intencjach naszych rodzin.

Trzydzieści dni nowenny na wspomnienie trzydziestu lat, które Święty Józef przeżył w Nazarecie z Jezusem, Synem Bożym i Jego Matką, Najświętszą Maryją Panną.
Nowenna ta jest nadzwyczajnym nabożeństwem ku Jego czci, wyjednującym Jego szczególne wstawiennictwo w trudnych sytuacjach. Możemy z całą ufnością prosić Świętego Józefa o wyjednanie nam wielkich łask u Boga. Nowennę można także ofiarować w intencji umierających i za zmarłych.
Nadzwyczaj wielkie i liczne łaski będą nam udzielone, jeśli z ufnością zwrócimy się do Świętego Józefa. Święta Teresa z Avila powiedziała: „Kto nie całkiem w to wierzy, niech raz zwróci się ze swą prośbą do Świętego Józefa, a sam się przekona”.
Święty Józef może wyprosić dla nas więcej łask, jeśli najpierw oczyścimy naszą duszę poprzez spowiedź świętą i przyjmiemy Pana Jezusa w Komunii świętej. Nowenna będzie też owocniejsza, jeżeli okażemy jednocześnie gotowość do spełniania uczynków miłosierdzia względem biednych. Jeśli spróbujemy otrzeć łzy biednym, cierpiącym i zmarłym, również nam Święty Józef pomoże i pocieszy, zarówno teraz, jak i w godzinie śmierci. Okryje nas z miłością płaszczem swej opieki. Żywił On i chronił nie tylko Świętą Rodzinę, lecz także kocha i błogosławi nas wszystkich i pragnie przeprowadzić nas na drugi brzeg – do portu wiecznego zbawienia.