„Nasz Wieczernik” – przyjęcie Sakramentu Bierzmowania

poniedziałek, 30 Maj 2022

W niedzielę, 29 maja br., w całym Kościele przeżywaliśmy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Ewangelii, wyznaczonej na ten dzień, mogliśmy zobaczyć Jezusa, który żegnając się z Apostołami, obiecał im oraz swoim uczniom spełnienie „obietnicy Ojca” czyli zesłanie Ducha Św.

Tego dnia, w naszej parafialnej wspólnocie, mogliśmy niejako natychmiast „doświadczyć” spełnienia tej obietnicy, ponieważ na Mszy św. o godz. 17.00 nasz kościół na moment stał się Wieczernikiem. Wtedy bowiem, 21 kandydatów otrzymało dar Ducha Św., przyjmując Sakrament Bierzmowania z rąk J. E. Ks. Bp Edwarda Białogłowskiego.

Podczas homilii, Ksiądz Biskup wyjaśnił młodzieży i wszystkim zebranym, jak ważny i potrzebny jest Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej w życiu każdego wierzącego człowieka. Przywołując postać bł. Carlo Acutisa uświadomił zebranej młodzieży jak, mimo młodego wieku, można i trzeba dążyć do świętości.

Na zakończenie Mszy św., w imieniu wszystkich zebranych, ksiądz proboszcz Robert Mokrzycki, obok podziękowań, złożył również życzenia Księdzu Biskupowi, z racji zbliżającego się „złotego jubileuszu kapłaństwa”. Także Ks. Bohdan Kryk, proboszcz parafii greckokatolickiej pw. Zaśnięcia NMP w Rzeszowie, w imieniu Arcybiskupa Kościoła Greckokatolickiego w Polsce Eugeniusza Popowicza, wręczył Jego Ekscelencji życzenia oraz krzyż ręczny.