Rzeźby i tabernakulum w ołtarzu witrażowym

czwartek, 18 Styczeń 2024

Kolejnym etapem prac przy ołtarzu witrażowym jest wykonanie naturalnej wielkości polichromowanych rzeźb z drewna lipowego (Krzyża z figurą Ukrzyżowanego Chrystusa, Matki Bożej, świętego Jana Apostoła i patrona parafii, bł. Jerzego Popiełuszki) oraz wykonane w metalu i pozłocone tabernakulum z glorią obrazującą kłosy pszenicy.

Tradycyjna technika witrażu przedstawiająca wybrany katalog polskich męczenników za wiarę połączona z techniką rzeźbiarską wpisuje się w tajemnicę Chrystusowej Golgoty.

Ołtarz wypełniający centralną przestrzeń świątyni akcentuje w ten sposób wizualnie wiodącą treść credo - chrystocentryczną moc męczeństwa - prawdę iż krew męczenników jest posiewem wzrostu Kościoła, w którym każdy chrześcijanin może mieć swój udział. Jeśli nie poprzez męczeństwo krwi - to z pewnością także przez białe męczeństwo pokonywania własnych słabości, pokus i grzechu oraz wierność obowiązkom płynącym z osobistego powołania.

Zapraszamy parafian i wszystkich życzliwych osobie i posłannictwu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, by wspierali dzieło budowy naszej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy Bogu w codziennej modlitwie a każdego 19 dnia miesiąca sprawujemy w ich int. Mszę świętą. Za każdą nawet najmniejszą cegiełkę ofiarności i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. Ufamy, że znajdą się osoby o hojnym sercu, które chciałyby ufundować zarówno rzeźby jak i tabernakulum, których makietę prezentujemy poniżej.

Koszt tabernakulum z glorią to 42 tyś zł. a każdej rzeźby 25 tyś zł. Aktualnie do ufundowania pozostała rzeźba św. Jana Apostoła.

Kiedy przykładam rękę do Bożych spraw, wtedy ON przykłada swoją do moich i widzę jak Jego dobroć jest większa niż moje oczekiwania.

► Numer konta bankowego budowy kościoła

Wizualizacja - rzeźby i tabernakulum
Wizualizacja rzeźb i tabernakulum
Wizualizacja rzeźb i tabernakulum Wizualizacja rzeźb i tabernakulum
Wizualizacja rzeźb i tabernakulum Wizualizacja rzeźb i tabernakulum
Wizualizacja rzeźb i tabernakulum