Pierwsza Róża Żywego Różańca w naszej parafii

niedziela, 8 Marzec 2015

W trosce o dobro duchowe i rozwój religijno-moralny naszej parafii powstała pierwsza Róża Żywego Różańca. Patronem Róży został bł. ks. Jerzy Popiełuszko, kapłan męczennik, który szedł odważnie przez życie z różańcem w dłoniach i uczył nas jak zło zwyciężać dobrem. On sam stał się wielkim znakiem tego zwycięstwa Maryi. Ceremonia zawiązania Róży Żywego Różańca miała miejsce 8 marca po Mszy Św. o godz. 9.00, która sprawowana była w intencji członków Róży. Imiona i nazwiska członków Róży zostały wpisane do Parafialnej Księgi Żywego Różańca. Zachęcamy parafian do włączania się w modlitwę Żywego Różańca i tworzenia kolejnych Róż. Obecnie trwają zapisy do Róży Św. Jana Pawła II. Gorąco wierzymy, że będą one szkołą Bożej mądrości i miłości, która jest fundamentem trwałej i szczęśliwej rodziny. Ufamy także, że będą one modlitewnym zapleczem wszystkich spraw związanych z tworzeniem się nowej wspólnoty parafii i budową świątyni bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie na Osiedlu Zawiszy.