Zaproszenie na koncert organowy

niedziela, 24 Maj 2015

W niedzielę 24 maja br., bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu prof. Andrzeja Chorosińskiego. Serdecznie zapraszamy. Usłyszymy następujące utwory:

Johann Sebastian Bach - Toccata d moll
Wolfgang A. Mozart - Rondo a moll
Charles Gounod - Marsz z Op. Joanna d’Arc
Edward Grieg - Taniec Anitry z suity „Per Gynt”
Leon Boellmann - Toccata

Profesor Andrzej Chorosiński ukończył studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, z wyróżnieniem w 1972 roku. W latach 1969-1974 odbył studia kompozytorskie pod kierunkiem Tadeusza Paciorkiewicza. W 1972 roku uczestniczył w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Floor Peetersa w Belgii. Artysta prowadzi niezwykle ożywioną działalność koncertową w kraju i zagranicą. Posiada bogaty dorobek fonograficzny.
W roku 1992 otrzymał tytuł naukowy Profesora sztuk muzycznych. Jest profesorem klas organów uczelni muzycznych w Warszawie, we Wrocławiu i w Poznaniu. W latach 1987-1993 był prorektorem, a w latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina w Warszawie.
W latach 1993 – 2000 był członkiem Prezydium Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych. Sprawował również godność przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Polsce. Posiada liczne odznaczenia i nagrody. W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Keymung University w Południowej Korei. Jest honorowym obywatelem wielu miast. Godności te otrzymał za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej.

Koncert organowy