Spotkanie z pisarką Kingą Rybarczyk
środa, 21 Maj 2025
W środę 21 maja w naszej parafii odbyło się wyjątkowe spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców z panią Kingą Rybarczyk – autorką książek religijnych dla dzieci. Podczas spotkania pani Kinga dała piękne świadectwo życia w rytmie roku liturgicznego, podkreślając, jak wielką rolę odgrywa codzienna modlitwa, wspólne przeżywanie świąt kościelnych, wspólne czytanie wartościowych książek o tematyce religijnej i małe gesty miłości w budowaniu domowego Kościoła. Zachęcała rodziny do odkrywania duchowego bogactwa zwykłych dni poprzez proste, ale głębokie praktyki – np. zapalanie świecy adwentowej, wspólne czytanie Pisma Świętego czy świętowanie imienin świętych patronów.
Pisarka zaprezentowała także swoje książki, które pomagają dzieciom w zrozumieniu i pokochaniu wiary katolickiej takie jak: „Małe opowieści na wielkie dni” czy „Cała Piękna. Co wizerunki Maryi mówią o niej samej?”.
Dziękujemy pani Kindze za obecność, ciepłe słowa i inspirację do tego, by nasza wiara stawała się codzienną drogą, a nie tylko wyjątkowym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w naszych rodzinach jeszcze większą miłością do Boga i Kościoła.