Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza

sobota, 19 Marzec 2016

Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia miesiąca o godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (dojazd od ul. Architektów lub ul. Przemysłowej) na Mszę Św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii.

Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja, poświęcona współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. Męczennik ks. Jerzy Popiełuszko - patron ludzi pracy i naszej parafii.

W sobotę 19 marca 2016 r. konferencję wygłosi ks. prof. zw. dr hab. Sławomir Zaręba - wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Temat wykładu:
„Personalistyczna wizja przedsiębiorstwa jako przestrzeni zaangażowania i współdecydowania”.

Relacje pracodawca-pracownik choć nie muszą, często bywają trudne, szczególnie w obecnych czasach, gdy przełożeni straszą utratą zatrudnienia , a my boimy się bezrobocia i wykluczenia zawodowego. Dyskusja na ten temat ma swoją długą historię, także w katolickiej nauce społecznej, w której od początku kładziony był nacisk na personalistyczną wizję przedsiębiorstwa jako przestrzeni wspólnego zaangażowania i współdecydowania.

Po wykładzie przewidziana jest dyskusja, do której serdecznie zachęcamy.