Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE w eval() (linia 11 z /home/popieluszko/ftp/web_popieluszko/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Małżeńska gra

sobota, 27 Sierpień 2016

Małżeńska gra to pierwsza w Polsce gra przeznaczona dla małżeństw, które chcą polepszyć swoją komunikację.To także szansa na poznanie zasad prawidłowej komunikacji, poznanie różnic między kobietą a mężczyzną i budowanie więzi małżeńskiej poprzez rozmowę i zrozumienie. Grając w grę, będziecie Państwo mieli możliwość lepszego zrozumienia siebie samych, swojego współmałżonka i swojego małżeństwa oraz wypracowania konkretnych postanowień, żeby budować głębszą relację.

Małżeńska Gra, którą proponują jej twórcy, ma służyć uleczeniu kanału komunikacyjnego u tych, którzy tego potrzebują, poprawieniu jego jakości tam, gdzie kuleje i stworzeniu warunków do dobrej pogawędki dla małżeństwa, które dialog opanowany ma do perfekcji.

Małżeńska Gra zrodziła się na podstawie materiałów, zebranych przez O. Ksawerego KnotzaOFMCap i twórców gry Agnieszkę i Jakuba Kołodziejów, a będących efektem pracy z wieloma małżeństwami.

Gra składa się z 320 kart, na których znajdują się najczęściej wypowiadane przez małżonków oczekiwania, stwierdzenia i uczucia względem siebie. Połowa kart przeznaczona jest dla żon, połowa dla mężów. Wszystkie karty podzielone są na 6 kategorii: Relacja, Seks, Dzieci, Praca, Teściowie, Pozytywy (czyli miłe stwierdzenia). Dodatkowo jest jeszcze jedna karta - tzw. Karta głosu i 10 pustych kart, ponieważ treści kart nie wyczerpują złożoności życia małżeńskiego, stąd też puste karty mogą służyć do napisania swoich oczekiwań, spraw, problemów i uczuć wobec współmałżonka. Można też wykorzystywać tylko fragmenty kart, dając swój komentarz.

Gra uczy:
- nieprzerywania sobie w rozmowie,
- skupienia się na jednym temacie,
- nazwania problemu,
- poruszenia w bezpieczny sposób spraw trudnych i bolesnych,
- podjęcia konkretnych postanowień

Małżeńska Gra daje możliwość:

  • Nazwania problemu – a to już połowa sukcesu
  • Właściwego wypowiedzenia go – bez oskarżeń kierowanych pod adresem współmałżonka, koncentrując się na własnych odczuciach i oczekiwaniach
  • Nieprzerywania sobie w czasie mówienia – dla wielu jest to bardzo trudne
  • Trzymania się tematu rozmowy – bez aluzji, wspomnień sprzed lat albo odbijania piłeczki
  • Zrozumienia drugiej strony – nie ma możliwości przerywania sobie i pozostaje tylko słuchanie
  • Zobaczenia, w jaki sposób jest się spostrzeganym i na ile jest się rozumianym przez współmałżonka – co może nas bardzo zaskoczyć
  • Powiedzenia sobie czegoś pozytywnego – niby banał, a jak ciężko, gdy się tego nie słyszy
  • Poflirtowania – coś, czego było sporo przed ślubem
  • Spojrzenia na siebie i swoje małżeństwo z dystansu – co bardzo pomaga znaleźć właściwe rozwiązanie
  • Podjęcia konkretnych postanowień – każda rozmowa kończy się postanowieniem, które akceptują oboje małżonkowie; jest to konkret, który może powoli uzdrawiać i pogłębiać relację.

Najważniejsze w tej grze jest to, że nie ma przegranych,można jedynie wygrać lepszą relację. Małżeństwo zawsze coś zyskuje. Gra ma też taki walor, że daje możliwość zobaczenia jak w ogóle myślą kobiety i mężczyźni. Ktoś może przypuszczać, że tylko jego małżeństwo dotyka dany problem. Robi się raźniej, kiedy okazuje się, że większość kobiet i mężczyzn kłóci się o to samo.

Gra małżeńska to unikatowa rzecz w obszarze relacji małżeńskiej! Dzięki niej zaczniecie ze sobą rozmawiać ( jeśli nie robiliście tego do tej pory), albo wyjdziecie poza schematy dotychczasowego dialogu małżeńskiego. Same korzyści! Przy regularnym stosowaniu autorzy gry dają gwarancję zrozumienia i bliskości

W naszej parafii istnieje możliwość wypożyczenia „Gry małżeńskiej” na tydzień, w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Gra będzie dostępna w zakrystii i tam również ją zwracamy (w sobotę po wieczornej Mszy św. lub w niedzielę, przed godz. 11.00). W przypadku większej liczby chętnych o kolejności będzie decydował czas zgłoszenia się.