Błogosławionego Nowego Roku Szkolnego!

piątek, 1 Wrzesień 2017

W pierwszy piątek miesiąca, 1 września, w naszej parafii odbyło się błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci, które rozpoczynają nowy rok szkolny. W homilii skierowanej właśnie do uczniów i ich rodziców ks. Marcin wyjaśnił znaczenie błogosławieństwa: „błogosławić to dosłownie <<życzyć szczęścia>>”. Pan Jezus nam błogosławi, to znaczy życzy szczęścia każdemu z nas. Jeśli z Nim będziemy szli przez życie to ono będzie szczęśliwe, nawet pomimo prób i trudności. To Boże szczęście będzie z nami tu na ziemi a kiedyś w pełni w Niebie.

Najważniejszą rolę w wychowaniu dzieci mają rodzice, więc do nich zostało ponowione zaproszenie Pana Jezusa: „pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”, co ma się realizować w trosce o religijne wychowanie i życie w bliskości Kościoła i parafii.

Na koniec najmłodsi otrzymali upominki: figurki aniołków i odblaski na plecak, które mają przypominać że nikt z nas nie jest sam bo ma przy sobie Anioła Stróża oraz że mamy świecić blaskiem prawdziwych dzieci Bożych.

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Oświaty oraz Rodzicom życzymy wielu łask w nowym roku szkolnym!