Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE w eval() (linia 11 z /home/popieluszko/ftp/web_popieluszko/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Cała piękna jesteś Maryjo a zmazy pierworodnej nie ma w Tobie!

piątek, 8 Grudzień 2017

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny to szczególnie radosna uroczystość dla każdego czciciela Matki Bożej. Świętujemy w niej początek istnienia Maryi, która została poczęta w łonie św. Anny i zachowana od grzechu pierworodnego ze względu na przyszłe zasługi Pana Jezusa. Bliskie narodziny Maryi zapowiadają bliskie już w perspektywie historii przyjście na świat Zbawiciela. 
 
W naszej parafii ten dzień miał również wyjątkowy charakter. O godzinie 12:00 godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu przeżyliśmy tzw. Godzinę Łaski. Wieczorna Msza św. zgromadziła licznych czcicieli Maryi ale także rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. W to święto dzieci otrzymały medaliki z Matką Bożą Niepokalaną a znaczenie i wagę noszenia medalika wytłumaczył ks. Grzegorz w czasie kazania. Poświęcone medaliki zostały zawieszone na szyjach dzieci przez rodziców. Jak co roku miało także miejsce również przyjęcie nowych członków do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na 9-miesięcznej modlitwie w intencji dziecka zagrożonego aborcją. Niech Maryja Niepokalana czuwa nad naszą parafią!