Lektura prasy katolickiej

sobota, 12 Styczeń 2019

Dla pogłębienia wiedzy i wiary religijnej zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Oferta tej prasy jest bardzo ciekawa, edukacyjna, szeroka i adresowana zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Ponieważ jednak nie można jej zwrócić, bardzo prosimy o wpisanie się na listę, abyśmy wiedzieli które tytuły i w jakiej ilości zamawiać. Będzie to swoistego rodzaju prenumerata na bieżący rok. Lista wystawiona jest na stoliku przy choince, a zapisywać się można do końca stycznia.

Co tydzień w naszej kaplicy jest dostępny Gość Niedzielny – czasopismo katolickie, poruszające ważne i ciekawe tematy z życia Kościoła oraz kraju i świata. Tygodnikiem katolickim jest także „Niedziela”, która zawiera dodatek dotyczący życia Kościoła w naszej diecezji rzeszowskiej. Tygodnikiem rodzin katolickich jest „Źródło”, poruszające podobną tematykę.

Miesięcznikiem jest „Nasza Arka”, której każdy kolejny numer jest w całości poświęcony jednemu ze świętych lub ważnemu sanktuarium w Polsce czy na świecie. Podobną formę ma też miesięcznik „Cuda i łaski Boże”, pokazujący jak Pan Bóg działa konkretnie we współczesnym świecie.

Dzieciom polecamy tygodnik dla najmłodszych „Ola i Jaś”, który prócz atrakcyjnej dla maluchów formy zawiera kolorowanki, łamigłówki lub wycinanki. Dla Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. przeznaczony jest miesięcznik „Dominik”, który zawiera zawsze płytę z interaktywnymi zadaniami dla dzieci, pomagającymi przygotować się do I spowiedzi i Komunii św. Dla młodzieży starszej przeznaczony jest miesięcznik „Droga”, który stara się odpowiadać na pytania i dylematy dorastającego człowieka.