Stacje Drogi Krzyżowej w technologii mozaiki ceramicznej

sobota, 4 Maj 2024

Kolejną inwestycją we wnętrzu budowanego przez nas kościoła jest Droga Krzyżowa. Poszczególne stacje wykonane będą w technologii mozaiki ceramicznej oraz złotych aureoli na ścianie balustrady chóru o długości 25m i wysokości 1,5m. Mozaika to bardzo stara technika ozdoby (dekoracji) wnętrz, wywodząca się z starożytnych czasów. Rozpowszechnia w starożytnym Rzymie w dobie Bizancjum, technika ta stała się najpopularniejsza metodą ozdabiania wnętrz sakralnych. Teraz ponownie mozaika przeżywa swój renesans ze względu na swoją trwałość (spojenie z podłożem) i nie blaknący kolor swych kostek. I właśnie dlatego technika ta najbardziej koresponduje z witrażami w oknach naszej świątyni. Droga Krzyżowa z mozaiki wraz z witrażami będzie obejmować niczym ramionami wnętrze naszej świątyni i przez jednolity przekaz stworzy poczucie sacrum i nastrój do modlitwy.

Niewielu jest artystów, którzy umieją operować techniką mozaiki w Polsce. Projektantem naszej Drogi Krzyżowej jest architekt wnętrz, artysta Maciej Kauczynski, projektant naszych witraży w całym kościele. Wykonawcą natomiast jego syn, również artysta Piotr Kauczynski z Krakowa wraz ze swoim zespołem z pracowni artystycznej.

Koszt poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, które prezentujemy poniżej uzależniony jest od wielkości i stopnia skomplikowania oraz zastosowanej palety kolorów.

Ofiarodawcy, którzy w swojej dobroci zaangażują się w powstanie tego przedsięwzięcia, zostaną podpisani na ufundowanej przez siebie stacji.

Kiedy przykładam rękę do Bożych spraw, wtedy ON przykłada swoją do moich i widzę jak Jego dobroć jest większa niż moje oczekiwania.

W tytule wpłaty wpisz: Budowa kościoła - Stacja Nr Drogi Krzyżowej
      ► Numer konta bankowego budowy kościoła

lub wybierz jedną z dostępnych Stacji i skorzystaj z płatności elektronicznych:

Wizualizacja Stacji Drogi Krzyżowej

Ufundowane Stacje Drogi Krzyżowej: 14 z 14