GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA

piątek, 8 Grudzień 2023

Dziś o 12:00 zaczyna się Godzina Łaski, w której Matka Boża szczególnie pomaga. Zapraszamy na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do kaplicy.

Godzina Łaski 2021

Godzina Łaski to wyjątkowy czas w którym Maryja zsyła wiele łask. "Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia" - obiecuje Matka Boża.
Na całym świecie w tym czasie odprawiane są nabożeństwa i msze święte, aby umożliwić wiernym modlitewne skupienie. Można jednak modlić się indywidualnie.
Warto również pamiętać, że dla Pana Boga czas nie jest istotny, a Godzina Łaski jest zachętą dla nas, byśmy w tym czasie szczególnie zwracali się do Niego i do Jego Matki. Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga (...).

Zachęcamy do przeczytania świadectwa, w którym młode małżeństwo dzieli się cudem, jaki dokonał się w ich życiu po modlitwie w Godzinie Łaski:

Jesteśmy z mężem razem już ponad osiem lat. Do tego roku byliśmy niestety "tylko" małżeństwem, a bardzo chcieliśmy być rodziną. Sześć lat temu zaszłam w ciążę, która zakończyła się poronieniem. Długo nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Odsunęliśmy się od Kościoła, od Boga, niejako obarczając Go winą za ten nasz dramat. Ponadto zaczęłam poważnie chorować i oficjalne zdanie lekarzy było takie, że raczej nie będziemy mieć dzieci z powodu olbrzymich zaburzeń hormonalnych. Przypadkowo przeczytałam o Godzinie Łaski. (...) Wtedy pierwszy i jedyny raz, właśnie w tej godzinie, poprosiłam o łaskę macierzyństwa - więcej pod linkiem.

(za deon.pl)