Modlitwa o wolność od lęku i nienawiści za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki

środa, 28 luty 2024


WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W roku 40. rocznicy męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zapraszamy do podjęcia szczególnej modlitwy o wewnętrzną i społeczną przemianę. Będziemy prośmy Boga za wstawiennictwem Męczennika o uwolnienie od nienawiści, lęku, niepokoju, żądzy i chęci odwetu, o zwycięstwo prawdy nad kłamstwem i dobra nad złem w życiu osobistym i społecznym.

Modlitwa trwać będzie 37 tygodni, tyle ile lat żył ksiądz Popiełuszko. Rozpoczęcie 28 lutego, w rocznicę pierwszej, odprawionej przez niego Mszy świętej za Ojczyznę. Zakończenie w listopadzie, w miesiącu rocznicy pogrzebu. Zapraszamy na wspólną modlitwę do naszej świątyni codziennie przed Mszą świętą wieczorną.

Modlitwa o wolność od lęku i nienawiści za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w roku 40. rocznicy jego męczeńskiej śmierci;

Panie Jezu Chryste, Ty powołałeś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę do gorliwego głoszenia Ewangelii miłości, prawdy i prawdziwej wolności, zwyciężania zła dobrem, do obrony bliźnich przed krzywdą i nienawiścią, do leczenia ran złamanych serc. Za Jego wstawiennictwem proszę Cię o przemianę mojego serca, myśli, uczuć i woli, abym w swoim życiu zło dobrem zwyciężał. Pomóż mi uwolnić się od pychy, chciwości, gniewu, kłamstwa i egoizmu. Spraw, bym żył w prawdzie i wolności, a przez swoją wewnętrzną przemianę przyczyniał się do odrodzenia wiary w mojej rodzinie, wspólnocie, Ojczyźnie i na całym świecie. Proszę Cię, Boże o łaskę kanonizacji błogosławionego Jerzego Popiełuszki, aby dla całego świata stawał się wzorem wierności Chrystusowi, Kościołowi i bliźnim.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…

Więcej; https://popieluszko.net.pl/40rocznica/